Koszyk

VE SALT CAPS (90 KAPS.)

Dodaj opinię
Producent: Victory Endurance
Sole mineralne i witaminy w formie wygodnych w użyciu kapsułek. Podczas zwiększonego wysiłku fizycznego uzupełniają poziom elektrolitów, konieczny do prawidłowego funkcjonowania organizmu.
41,50 zł

VE SALT CAPS (90 KAPS.)

Sole mineralne i witaminy w formie wygodnych  w użyciu kapsułek.

Podczas zwiększonego wysiłku fizycznego uzupełniają poziom elektrolitów, konieczny do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Suplement diety Salt Caps firmy Victory Endurance to kapsułki elektrolitowe w nowej formule.
Posiadają w swoim składzie witaminy i minerały potrzebne do utrzymania równowagi elektrolitowej gwarantującej optymalną wydolnośćfizyczną. Uzupełniają poziom elektrolitów utraconych podczas ćwiczeń. 

 

W swojej recepturze zawierają:

• Sód - Najważniejszy z trzech minerałów zwanych elektrolitami. Jest niezbędny w sportach wytrzymałościowych, aby zapobiec odwodnieniu. Zatrzymuje on płyn w komórkach mięśniowych. Bierze udział w prawidłowym funkcjonowaniu mięśni.

• Potas - Drugi z trzech elektrolitów. Działa na poziomie wewnątrzkomórkowym, przyczyniając się do równowagi kwasowo-zasadowej, skurczu mięśni i aktywności nerwowo-mięśniowej. Ułatwia zatrzymywanie wody w przestrzeniach między komórkami.  

• Chlor - Trzeci elektrolit. Istotny dla utrzymania równowagi wodnej, ponieważ to właśnie on ułatwia wchłanianie płynów. Jest to konieczne do prawidłowego trawienia i transportu substancji odżywczych do organizmu.

• Wapń – Pierwiastekpotrzebny w prawidłowym metabolizmie energetycznym i aktywności nerwowo-mięśniowej oraz właściwym przewodnictwie nerwowym i krzepliwości krwi. 

Żelazo - Jest częścią czerwonych krwinek i centralnym atomem hemoglobiny, a więc jest niezbędne w transporcie tlenu. 

• Magnez - uczestniczy w różnych procesach związanych z uwalnianiem energii, w syntezie białek, transmisji nerwowo-mięśniowej, równowadze elektrolitowej. Przyczynia się do zmniejszenia odczucia zmęczenia. 

 Jod - odgrywa ważną rolę w uwalnianiu energii, w produkcji hormonów tarczycy oraz w funkcjach nerwowych.

• Miedź - pośrednio ważna w transporcie tlenu, który bierze udział w metabolizmie żelaza. Ponadto bierze udział w mineralizacji kości, przy utrzymaniu kolagenu.

 Mangan - odpowiada on za metabolizm białek, tłuszczy i węglowodanów, czyli jest ważnym czynnikiem w przemianach energetycznych. Zapobiega nieprawidłowemu funkcjonowaniu układu nerwowego: zmęczenie, zniechęcenie, stany niepokoju.

 Selen - ma silne działanie antyoksydacyjne, ponieważ jest częścią peroksydazy glutationowej. Bierze również udział w metabolizmie hormonów tarczycy. 

• Tiamina lub witamina B1 -  Składnik niezbędny w metabolizmie węglowodanów do produkcji energii, np. w cyklu Krebsa. Może poprawić próg beztlenowy, a jego deficyt może obniżyć wydolność. 

• Witamina D : zwiększa wchłanianie wapnia i fosforu oraz wpływa na wzrost i mineralizację kości, funkcjonowanie mięśni i układ odpornościowy.

Dzięki Salt Caps Victory Endurance zapewniasz organizmowi najbardziej kompletny skład elektrolitów, soli mineralnych i witamin.

SKŁAD:
węglan wapnia, sodu, cytrynian potasu, powłoki (żelatyna), tlenek magnezu, pirofosforan żelaza (III), chlorek przeciwzbrylająca: stearynian magnezu, ditlenek krzemu; glukonian manganu, glukonian miedzi, witamina B1 (chlorowodorek tiaminy), jodek potasu, selenin sodu i witamina D (cholekalcyferol). Może zawierać śladowe ilości laktozy, soi, glutenu i jaj.

  na 100g
na 1 kapsułkę
Witamina D 0377 μg 5 μg (100% *)
Tiamina 83 mg 1,1 mg (100% *)
Sód 10,6 g 140 mg
Potas 6792 mg 90 mg (5% *)
Chlorek 15849 mg 210 mg (26% *)
Wapń 11321 mg 150 mg (19% *)
Żelazo 679 mg 9 mg (64% *)
Magnez 4528 mg 60 mg (16% *)
Mangan 151 mg 2 mg (100% *)
Selen 4151 μg 55 mg (100% *)
Jod 11321 μg 150 μg (100% **)

*% procent dziennych referencyjnych wartości spożycia dla dorosłych

DAWKOWANIE:
 Jeśli podczas aktywności fizycznej spożyjesz Iso-Energy i / lub żele Victory Endurance: weź 1 kapsułkę co 90 minut (1,5 godziny) intensywnych ćwiczeń. 
- Jeśli tylko nawadniasz się z wodą i / lub niewielką ilością Iso-Energy: weź 1 kapsułkę co 30 lub 45 minut intensywnych ćwiczeń. 
Należy również wziąć pod uwagę różne warunki środowiskowe, takie jak temperatura, wilgotność, pora roku itp., Można zmodyfikować te zalecenia w oparciu o pocenie się.

Klienci, którzy kupili ten produkt nabyli również:

back to top